Ostrov Santorini

Pokud jste přišli z vyhledávače tak úvod blogu je tady


Představovat ostrov Santorini je pro milovníky Řecka nošením dříví do lesa. Pro ty z Vás kdo zde ještě nebyl (stejně jako my do naší návštěvy) o Santorini podrobně zde, a dále jen stručně.


Proč jsme jeli na Santorini?

Kýčovité obrázky fotografů a světoznámá sláva ostrova pro mě nebyl ten pravý důvod. Věděla jsem že na Santorini na skalách vysoko nad mořem visí ve shlucích překrásné bílé domečky a že tu krásu chci vidět na vlastní oči. A až na místě jsme se dozvěděli, že skalní útvary na kterém domečky visí je okraj bývalého kráteru (kaldery) a lemují okraj v délce několika kilometrů, kdy v kombinaci s tmavými skálami hrajícími barvami vytvářejí překrásnou scenerii. Pokud jde o mě tak krása tohoto místa mě doslova ohromila a řekla bych, že nejkrásnější pohled na Santorini je právě z vnitřku kaldery.
Co mě odpuzovalo bylo vědomí že pokud se vydáme na turisticky atraktivní místa, budeme čelit náporu turistů na každém kroku (jeli jsme na konci září a davům skutečně čelili, ale o tom později).


Fira - hlavní město, pohled z lodi. Ta klikatice prostředkem je cesta jak po ní chodí ti chudáci osli a tahají nahoru turisty z přístavu. Vlevo pak lanovka pro nejezdce (nebo milovníky oslů).


 

 

Celé vyprávění je shrnuto v kapitolách/bodech a vy si můžete kliknout na to co Vás zajímá:

 

Žádné komentáře:

Okomentovat