sobota 14. srpna 2021

Výlet do Firy

Pokud jste sem vstoupili z vyhledávače tak začátek blogu je tady a zde vyprávím o našem pobytu na ostrově Santorini

Fira je hlavní město na ostrově Santorini, zde začíná ta krása domečků pověšených na okraji kráteru a ta krása se táhne směrem na sever a končí na severu v Oie. Je samozřejmě těžké něco podobného vyfotit, takže jedna fotka teleobjektivem z Pyrgosu:
Z Perissy jsme se do Tiry vypravili v pohodě místním klimatizovaným autobusem, cenu jízdného si nepamatuji, bylo to několik EUR a bvzdálenost byla asi 15 kilometrů.
Bylo chladné ráno, teplota stoupala, a naším cílem bylo shlédnout  také "světoznámou atrakci", oslí taxi z přístavu až nahoru. Na snímku nahoře je vidět lanovka, která oslímu taxi supluje. Nejdříve jsme procházkovali nahoře a kochali se dechberoucími výhledy, můžete vidět že tu právě kotvila jen jediná obří výletní loď, prý naposled když to byly 4 velké lodě zkolabovala místní doprava a samospráva začala uvažovat o regulaci vjezdu... ovšem přišel Covid a jak je te dnes (rok 2021). Vzadu za tou lodí je ostrůvek Nea Kamei... no ostrůvek, přesněji řečeno je tam spící kráter ze kterého dýmí, byli jsme tam den předtím.
Po pokochání se tou nádherou jsme zamířili na oslíky. Foto z lodi: Naše cesta začala nahoře na klikatici vpravé části obrázku (u té velké skály), vlevo je lanovka z přístavu tou jsme se později vrátili nahoru.

Z průchodu směrem dolů existuje video, je to natočenév dolní části na konci těsně u přístavu. Oslíci jsou zde zaparkovaní volní nepřivázaní a průchod mezi jejich zadky a současně projíždějícími se "taxíky" byl poněkud dobrodružný. Ti lidé co jsou s námi jsou cizí lidé, neznali jsme je.
Video níže: cesta lanovkou nahoruJeště pohled na Firu od lanovky (nahoře na kopci Pyrgos, je nejvýše ze všech a kdysi to bylo hlavní město). Ta první fotka úplně na začátku je focená právě z Pyrgosu:Žádné komentáře:

Okomentovat